Modelowanie nosa za pomocą kwasu hialuronowego

Obecnie medycyna estetyczna daje nam wiele możliwości, jeśli chodzi o korekcję wyglądu. Według statystyk najczęściej poprawianą częścią twarzy jest właśnie nos, mało kto jest zadowolony z jego kształtu czy wielkości. Jednakże nie zawsze musimy decydować się na skomplikowaną i bolesną operację plastyczną jeśli jego korekcja nie jest zbyt rozległa.

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest nieinwazyjny, a efekt utrzymuje się do dwóch lat.

Kwas hialuronowy

Jest to substancja naturalnie występująca we wszystkich organizmach, jej zadaniem jest utrzymanie sprężystości i utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Chroni nas przed uszkodzeniami zewnętrznymi, przyspiesza gojenie się ran. A jego najbardziej charakterystyczną cechą jest ogromna zdolność do wiązania cząsteczek wody.

Stosuje się go do wypełniania poszczególnych części ciała w medycynie estetycznej, na przykład do wygładzania zmarszczek, powiększania ust czy też piersi. Spełnia swoje zadanie także przy poprawie kształtu nosa.

Korekcja nosa a kwas hialuronowy

Wiele osób niezadowolonych z kształtu nosa boi się skorzystać z operacji plastycznej wiążącej się z dużym bólem i długą rekonwalescencją, a także braku pewności co do rezultatu takiej operacji. Korekcja nosa przy użyciu kwasu hialuronowego to zupełnie inna jakość w poprawianiu tej części ciała, jednak nie jest ona zalecana dla wszystkich.

Cały zabieg polega na wstrzyknięciu gęstego żelu na bazie kwasu hialuronowego.

Wskazaniem do zabiegu jest wyrównanie linii nosa, wyprostowanie skrzywienia nosa po złamaniu, powiększenie nosa, likwidacja nieproporcjonalnie dużego czubka nosa, zbyt uniesiony nos lub brak wykształconego „mostka” między trzonem, a czubkiem nosa.

Cała procedura trwa około 30 minut i jest wykonywana przy znieczuleniu miejscowym. Podskórna iniekcja preparatu ma na celu wypełnienie ubytku, a następnie odpowiednie uformowanie wypełnienia przez specjalistę. Zabieg nie jest bolesny, nie trwa zbyt długo i nie wymaga rekonwalescencji. Tuż po nim możemy wrócić do swoich codziennych czynności.

 

29 listopada 2021